Kogo poślubić, aby długo żyć?

Mężczyźni poślubiający wykształcone kobiety żyją dłużej niż ci pozostający w związkach z mało wyedukowanymi niewiastami.  Kobietom natomiast życie przedłuża nie wykształcenie męża, lecz jego…dochód.Badania przeprowadzone przez Szwedów sugerują również, że zarówno mężczyźni i kobiety cieszą się dłuższym życiem, kiedy mąż ma wysoki dochód, a także dobrą pozycję społeczną.  

Wnioski z badań zostały opublikowane w jednym ze szwedzkich medycznych czasopism. Badaniem objęto półtora miliona Szwedów w wieku 30 — 59 lat. Badacze dowiedli również, że wykształcenie mężczyzn nie ma wpływu na długość ich życia. Jednak kiedy żyją z dobrze wyedukowanymi kobietami ich szanse na dłuższe życie wzrastają aż o 25 proc. Czego nie można powiedzieć o ich kolegach, którzy poślubili panie bez wykształcenia.

Specjaliści pracujący nad badaniem uważają, że wykształcone kobietyprowadzą zdrowy styl życia i przez to ich mężowe nabierają dobrych nawyków. Panie z tytułem magistra zdrowiej gotują, większą uwagę przykładają też do higienicznego trybu życia. Zyskują na tym one same, a także ich partnerzy.  

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!