Poranne obowiązki kobiet zabierają im ponad dwie godziny dziennie!

Kobiety wybierają się do pracy dwa razy dłużej niż mężczyźni, ponieważ obciążone są większością domowych obowiązków. Średnio mężczyźni swoje poranne obowiązki wypełniają w 49 minut, kobiety nawet 2 godziny i 3 minuty. Po uwzględnieniu popołudniowych przygotowań do następnego dnia kobietom zajmuje to łącznie 3 godziny i 15 minut. Mężczyznom łącznie 57 minut, z czego 8 przypada na popołudnie.

Zatem, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez magazyn „Stylist” na 2000 pracujących kobiet, na obowiązki domowe przeznaczają one trzy razy więcej czasu niż mężczyźni.
 
Nadal istnieje przekonanie, że kobiety powinny zajmować się domem i gotować – komentuje wyniki Lisa Masarski, redaktorka „Stylist”. – Nie czują się wykorzystane, ale jest to dla nich wyzwanie, szczególnie gdy muszą pracować ze względów ekonomicznych. Mają jednak mniej czasu na relaks. Nic zatem dziwnego, że mężczyźni wkraczają do pracy świeży i pachnący, gdy kobiety czasem słaniają się na nogach.Mężczyźni biorą rano tylko prysznic i myją zęby. Kobiety robią całą resztę.
8 na 10 pracujących kobiet, które posiadają dzieci, czuje, że zanim przyjadą do pracy, wypełniają codzienne obowiązki domowe (77 proc.), a 53 proc. tych, które nie mają dzieci, mają to samo odczucie. Poza tym 86 proc. kobiet uważa, że pracuje ciężej niż mężczyźni w miejscu pracy.
 
Średnio pracująca kobieta 32 dni w roku poświęca na przygotowania do porannego wyjścia z domu– zadbanie o siebie, dzieci, dom, a nawet męża. Wstaje przeciętnie o 6.47 rano, a jeśli posiada dzieci – 7 minut wcześniej. Śpi średnio 6 godzin i 49 minut.
 
Poranne przygotowania obejmują prysznic (10 minut), suszenie/układanie włosów (9 minut), make-up (8 minut), ubranie się (7 minut), śniadanie (6 minut), ćwiczenia (4 minuty). Włożenie naczyń do zmywarki (7 minut), poranne sprzątanie domu (8 minut), ubranie dzieci (11 minut). Przygotowanie śniadania zajmuje 9 minut –  81 proc. mam i 19 proc. tatusiów – pomoc w pracy domowej i zapakowanie drugiego śniadania – 13 minut – 86 proc. mam i 14 proc. tatusiów.

Rano kobieta przygotowuje również wieczorny posiłek (5 minut), segreguje papiery (2 minuty), dzwoni (3 minuty), sprawdza pocztę (4 minuty) i wyrusza do pracy, odwożąc dzieci (19 minut). Tylko 8 proc. mężczyzn odwozi dzieci do szkoły.
Powrót do domu to kolejne 19 minut, potem przygotowanie ubrań (11 minut), prasowanie (13 minut), pakowanie plecaków (5 minut). Zakupy zabierają 16 minut, a przygotowanie kanapek na jutro to kolejne 8 minut.

Źródło: jejZdrowie.pl

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?