sałatka dietetyczna z tuńczykiem

Zdjęcie sałatki / Shutterstock

Tuńczyk to wciąż niedoceniana w Polsce ryba, która ze względu na charakterystyczny smak i zapach nie jest lubiana przez wszystkich. Tymczasem, jest to bezcenne źródło witaminy A oraz zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3. Ta pochodząca z tropikalnych wód ryba powinna na stałe zagościć w naszym menu. Nie musi jednak pojawiać się tylko w sałatkach w towarzystwie ryżu i jajka.

Jeśli masz ochotę na danie główne z tuńczykiem, przygotuj pyszne, dietetyczne spaghetti. Jego przygotowanie nie zajmie ci dłużej niż 20 minut, a jego smak z pewnością cię zachwyci. Innym pomysłem na obiad może być zapiekanka z tuńczykiem. Do jej przygotowania będziesz potrzebować: 2 puszki tuńczyka, paczkę makaronu świderki, groszek konserwowy, marchewkę, masło i przyprawy. To szybka propozycja na danie dla całej rodziny.

Nadal masz ochotę na sałatkę z tuńczykiem? Zamiast znanej już sałatki z ryżem lub makaronem przygotuj propozycję kuchni francuskiej – sałatkę nicejską. Potrzebujesz jedynie jajka, pomidory, fasolkę szparagową, ziemniaki i puszkę tuńczyka. To pyszna propozycja zamiast kalorycznej sałatki z majonezem.

10 urodowych trików, które musisz znać

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie