domowe sposoby na korzonki

Zdjęcie kobiety / Shutterstock

Każdy, kto choć raz doświadczył bólu korzonków, wie, jak dokuczliwa może być to dolegliwość. Gwałtowny ruch, przewianie, a nawet większa wilgotność powietrza mogą sprawić, że w dolnej części pleców pojawi się uporczywy ból, uniemożliwiający jakikolwiek ruch. Czym są same korzonki? To zakończenia nerwowe znajdujące się po obu stronach rdzenia kręgowego.

Ich jednorazowy ból może być alarmem świadczącym o tym, że z naszymi korzonkami jest coś nie w porządku. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio na objawy, to z pewnością doprowadzimy do zapalenia korzonków – dużo poważniejszego i bardziej bolesnego ataku.

Dlatego pierwsze sygnały świadczące o problemach z korzonkami powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Zanim jednak to zrobisz, wypróbuj domowe sposoby na ból korzonków. Na pierwsze objawy zazwyczaj pomagają rozgrzewające okłady, maści rozgrzewające lub żele kojące ból. Jeśli jednak ból jest dużo większy, to należy sięgnąć po leki przeciwbólowe i udać się do lekarza, który wskaże dalsze leczenie.

Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie