Rodzaje prezerwatyw

Sposobów antykoncepcji jest wiele, jednak mimo ogólnej dostępności i dużego wyboru produktów zdecydowana większość osób preferuje prezerwatywy, gdyż są skuteczne, tanie i ogólnodostępne. Producenci starają się spełniać wymogi swoich klientów tworząc coraz to nowsze rodzaje i smaki oraz sposoby zastosowania. Nierzadko wybór najlepszych z nich potrafi być dla nowicjusza kłopotliwy. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje prezerwatyw można zakupić na dzisiejszym rynku.

Skuteczność prezerwatyw

Wskaźnik Pearla określający poziom skuteczności stosowanego środka antykoncepcyjnego w przypadku prezerwatyw męskich wskazuje od 2 do 15 na 100 osób, a w przypadku kobiecej gumki wskaźnik waha się od 3 do nawet 21 na 100 osób. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że skuteczność ta jest wartością przybliżoną u osób stosujących prezerwatywę jako środek antykoncepcyjny systematycznie w ciągu roku. Należy pamietać, że prezerwatywa to nie tylko ochrona przed nieplanowaną ciążą, ale przede wszystkim zabezpieczenie człowieka przed chorobami wenerycznymi i wirusowymi przenoszonymi drogą płciową. Warto zatem świadomie korzystać z prezerwatyw, gdyż najczęstszym powodem ich nieskuteczności jest pęknięcie podczas stosunku, zsunięcie się lub zbyt późne założenie. Zanim jednak osoby współżyjące ze sobą zdecydują się na używanie prezerwatyw należy przeanalizować ich prawidłowe umieszczanie.

Podział prezerwatyw

Aktualnie prezerwatywy można zakupić w wielu dostępnych miejscach: aptekach, sklepach osiedlowych, marketach i specjalnych maszynach z prezerwatywami umieszczanych w toaletach klubowych, sklepowych etc. Producenci proponują prezerwatywy zarówno męskie jak i damskie. Męskie kondomy są częściej kupowanymi aniżeli żeńskie, z uwagi na łatwość i szybkość zakładania. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do wytworzenia produktu jest lateks lub silikon. W celu zwiększenia komfortu i przyjemności z ich korzystania dostępne są na rynku prezerwatywy:

  • Smakowe, które niwelują nierzadko nieprzyjemny zapach lateksu, a w przypadku seksu oralnego partnerzy mają dodatkową przyjemność
  • Z dodatkowymi środkami, tj. plemnikobójcze lub opóźniające wytrysk
  • Z wibratorem, by sprawiać kobiecie przyjemność nie tylko w pochwie, ale i przy łechtaczce
  • Kolorowe i fluoroscencyjne
  • Zabawne, czyli o różnych kształtach i rozmiarach w celu urozmaicenia igraszek miłosnych

Rodzajów prezerwatyw jest tak wiele, jak firm je produkujących. Istotne jest jednak wybieranie takich, które zadowolą obydwu partnerów. Dzięki odpowiedniemu założeniu prezerwatywy, przestrzeganiu zasad prawidłowego wykorzystania oraz uwzględniania poziomu ich skuteczności korzystanie z tego rodzaju antykoncpecji może być całkowicie ciekawym i miłym doznaniem. Nigdy też nie należy zapomninać o sprawdzeniu daty ważności produktu!

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Nadmiar sodu "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę! Czy seks może zastąpić ćwiczenia? Jak być bardziej cierpliwą?