Najlepsza kandydatka na żonę to...

No właśnie, kto? Okazuje się, że niektórzy naukowcy mają swoje zdanie na temat tego… jakie kobiety powinni poślubiać mężczyźni!

Mężczyźni powinni poślubiać młode, inteligentne kobiety - twierdzą naukowcy, łamiąc tym samym stereotyp najbardziej pożądanej kandydatki na żonę w postaci infantylnej, mało inteligentnej, seksownej blondynki.
Mężczyźni powinni poślubiać kobiety, które są mądrzejsze od nich i co najmniej o pięć lat młodsze, różnica wieku jest więc istotna, jeśli chcą żeby ich wzajemne relacje dawały największe szanse na trwały związek - wynika z najnowszych badań.
Naukowcy przez 5 lat obserwowali 1000 par, które były w związku małżeńskim lub poważnym związku nieformalnym, a następnie przeanalizowali te z nich, które w dalszym ciągu pozostały razem. Na podstawie tej analizy okazało się, że największe szanse na przetrwanie mają pary, które nie rozwodziły się w przeszłości, w których partner jest co najmniej pięć lat starszy, a kobieta ma wyższe wykształcenie niż mężczyzna.   
Raport naukowców, opublikowany w European Journal of Operational Research stwierdza, że mężczyźni i kobiety preferują partnerów w oparciu o miłość, atrakcyjność fizyczną, podobieństwo smaku, przekonań i postaw, oraz wspólne wartości.   Badacze dodają jednak, że czynniki obiektywne, jak wiek, wykształcenie oraz pochodzenie kulturowe mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby rozwodów.  
Zgadzacie się z tą opinią? Czy to właśnie takie cechy kobiety idealnej decydują o trwałości związku?Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także: