Najlepsza kandydatka na żonę to...

No właśnie, kto? Okazuje się, że niektórzy naukowcy mają swoje zdanie na temat tego… jakie kobiety powinni poślubiać mężczyźni!

Mężczyźni powinni poślubiać młode, inteligentne kobiety - twierdzą naukowcy, łamiąc tym samym stereotyp najbardziej pożądanej kandydatki na żonę w postaci infantylnej, mało inteligentnej, seksownej blondynki.
Mężczyźni powinni poślubiać kobiety, które są mądrzejsze od nich i co najmniej o pięć lat młodsze, różnica wieku jest więc istotna, jeśli chcą żeby ich wzajemne relacje dawały największe szanse na trwały związek - wynika z najnowszych badań.
Naukowcy przez 5 lat obserwowali 1000 par, które były w związku małżeńskim lub poważnym związku nieformalnym, a następnie przeanalizowali te z nich, które w dalszym ciągu pozostały razem. Na podstawie tej analizy okazało się, że największe szanse na przetrwanie mają pary, które nie rozwodziły się w przeszłości, w których partner jest co najmniej pięć lat starszy, a kobieta ma wyższe wykształcenie niż mężczyzna.   
Raport naukowców, opublikowany w European Journal of Operational Research stwierdza, że mężczyźni i kobiety preferują partnerów w oparciu o miłość, atrakcyjność fizyczną, podobieństwo smaku, przekonań i postaw, oraz wspólne wartości.   Badacze dodają jednak, że czynniki obiektywne, jak wiek, wykształcenie oraz pochodzenie kulturowe mogą przyczynić się do zmniejszenia liczby rozwodów.  
Zgadzacie się z tą opinią? Czy to właśnie takie cechy kobiety idealnej decydują o trwałości związku?Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?