Puder transparentny

Kobiety zwykle noszą w swoich torebkach rozmaite rzeczy. Jedne z nich są oczywiste, podczas gdy inne potrafią wprawić w osłupienie. Na pewno każda z nas wkłada do niej kosmetyki, które mogą przydać się nam w ciągu dnia. Oprócz kremu do rąk i błyszczyka takim niezbędnym produktem jest na pewno puder. To właśnie dzięki niemu udaje się nam ukryć zmęczenie, wyskakujące w najmniej odpowiednim momencie krosty albo nieestetyczne sińce pod oczami. Z tego względu, że swoją twarz pudruje niemalże każda kobieta wydaje się, że wybór odpowiedniego produktu jest oczywisty. Nic bardziej mylnego! Niektóre panie dobierają kosmetyki o niewłaściwym odcieniu, złej konsystencji bądź nieodpowiednich właściwościach dodatkowych. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza że producenci tego rodzaju kosmetyków zaskakują nas coraz bardziej wymyślnymi produktami. Jednym z nich jest puder transparentny. Czym się charakteryzuje? Jakie jest jego miejsce w stosunku do innych pudrów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Rodzaje pudrów

Jak już wspomniano, obecnie na rynku istnieje wiele produktów określanych wspólnym mianem pudrów. Po pierwsze różnić się mogą one odcieniem. Najjaśniejsze z nich oznaczone są najmniejszymi cyframi, podczas gdy ciemniejszym podporządkowane są dalsze. Oprócz tego puder do twarzy może być stworzony na bazie różnych produktów. Część z nich jest pochodzenia mineralnego, inne roślinnego, jeszcze inne zwierzęcego. Oprócz tego odmienna może być również metoda aplikacji. Z tego względu wyróżnia się puder w kulkach, prasowany i sypki. Pierwszy z wymienionych służy przede wszystkim wyrównaniu kolorytu skóry. Daje on także najbardziej naturalny efekt. Puder prasowany natomiast bardzo dobrze radzi sobie z cerą świecącą się i jest łatwy w aplikacji. Dodatkowo pudry mogą być przeznaczone specjalnie dla różnych typów skóry. I tak wskazać można te dedykowane cerze tłustej, trądzikowej bądź suchej. Taki podział związany jest także z dodatkowymi właściwościami, w jakie wyposażane są pudry. Obok tuszowania często pełnią one także rolę pielęgnacyjną, odżywiając skórę bądź chroniąc ją przed promieniowaniem UV. Oprócz tego znaleźć można również puder rozświetlający i puder brązujący, które delikatnie zmieniają koloryt naszej skóry. Innym typem są natomiast pudry transparentne.

Co to jest puder transparentny?

W ostatnim czasie coraz większym uznaniem cieszy się transparentny puder. Dla kogo będzie to idealny produkt? Na pewno powinny zdecydować się na niego panie mające skłonność do posiadania świecącej się skóry. Oprócz tego powinny wybierać go panie mające w miarę jednolity kolor cery. Dodatkowo znakomicie sprawdza się on w trakcie robienia makijażu naturalnego, a także utrwalania make-upu przed wielkim wejściem. Jest to bowiem produkt bardzo trwały. Jakie cechy posiada transparenty puder matujący? Po pierwsze nie nada on twojej skórze żadnego koloru i nie nadaje się do krycia niedoskonałości w postaci blizn bądź krost. Z drugiej jednak strony na długo utrwali on twój podkład. Najlepszy puder transparentny powinien nie tylko matować naszą skórę, lecz także chronić ją przed szkodliwymi czynnikami środowiska, dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiada on filtr UV. W jaki sposób używać pudru transparentnego? Wystarczy zaaplikować go za pomocą pędzla bądź wacika pod koniec wykonywania makijażu, jednakże jeszcze przed nałożeniem bronzera.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także: