Modne okulary

Okulary ostatnimi czasy stały się czymś w rodzaju biżuterii. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że to całkiem nowy trend w modzie. Chwalą się nimi gwiazdy zaskakując stylizacjami a' la „kujonka” i zdaje się, że taki rodzaj pomysłu na wyróżnienie się w tłumu znajduje wiele zwolenniczek. 

Niektórzy twierdzą nawet, ze noszenie okularów dodaje kobiecie seksapilu. Ich wybór jednak nie jest taki prosty. Błędem jest kupowanie egzemplarzy z miejscowego bazarku. Źle dobrane szkła mogą powodować pogorszenie się wzroku. Warto więc wykonać badanie komputerowe u optyka.
 
Dobór okularów do kształtu twarzy
Nie bez znaczenie dla kobiet są takżeoprawki. I tak dla pań o twarzy kwadratowej pasować będą te zaokrąglone (zwłaszcza u dołu), a zasada wręcz odwrotna obowiązuje u posiadaczek twarzy okrągłej. Tutaj lepiej wybrać te o kanciastych liniach. Najwięcej pola do popisu mają panie o twarzy owalnej. W tym przypadku pasują niemal wszystkie egzemplarze, więc wybór zależy tylko od nas. Prawdziwą furorę robią ostatnio okulary kocie, czyli o wydłużonym kształcie boków, lekko unoszącym się ku górze. Nieustannie prym wiodą także kwadratowe okulary w czarnych, plastikowych oprawkach. Nosiła je np. Justyna Steczkowska, Doda czy Scarlet Johansson.
Jakie modne oprawki Wy byście wybrały?

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze