Maseczka na wypadające włosy

Zauważasz, że na Twojej szczotce gromadzi się coraz więcej włosów? Zbierasz je nieustannie z odzieży, a podczas mycia spada ich jeszcze więcej? Nie czekaj! Wypadanie włosów to alarm, którego nie należy ignorować. Jeśli problem nie jest wynikiem zmian hormonalnych czy niewłaściwej diety, a jedynie złej pielęgnacji, pora pomóc czuprynie w regeneracji. Produkty do zabiegów odżywczych znajdziemy we własnej kuchni, zatem do dzieła!

 
Maseczka z miodu i cytryny
Dobrze użyć do tego zabiegu miód nieskrystalizowany np. lipowy (wzmocni włosy). Mieszamy go z cytryną i nakładamy na włosy. Po kilkunastu minutach zmywamy maseczkę i myjemy głowę szamponem, by dokładnie zmyć resztki mikstury i zapobiec zlepianiu się włosów. Miód intensywnie nawilża, a cytryna odświeża.
Maseczka z jajka
Aby ją przygotować mieszamy żółtko jajka z olejem rycynowym i kilkoma kroplami cytryny, a następnie wcieramy we włosy kosmyk po kosmyku. Taki zabieg odżywi cebulki i poprawi ich zdolność do regeneracji.
 
Maseczka z piwa
Aby stała się gęsta łączymy ten złoty trunek z białkiem jajka, nakładamy papkę na włosy i zawijamy głowę folią. Po pół godziny zmywamy mieszankę i myjemy włosy szamponem. Taka maseczka nabłyszczy włosy i wzmocni cebulki.

Podziel się:

Przeczytaj także: