Pielęgnacja biustu

Skóra na piersiach po porodzie może nie być już taka jak wcześniej. W czasie karmienia mogą pojawić się na niej drobne żyłki. Po utracie pokarmu może stać się wiotka i mało jędrna. Jak temu zapobiec? Złotym środkiem jest właściwa pielęgnacja przez cały okres ciąży.

Pielęgnacja skóry w ciąży
 
Receptą na piękny wygląd jest odpowiednie żywienie, a także spożywanie dużej ilości wody, która nawilża komórki od wewnątrz i zapobiega wysuszaniu się naskórka. Pomocne są także masaże, zarówno te przeprowadzane podczas nakładania kosmetyków pielęgnacyjnych, jak i podczas prysznica (natryski muszą być naprzemienne, raz ciepłą, raz zimną wodą). Wokół piersi zataczamy kółka. Podczas zabiegu omijamy jednak okolice sutków. Taki rytuał pielęgnacyjny poprawia krążenie, a co za tym idzie powoduje, że skóra staje się jędrna i ma ładny koloryt. Podobny efekt przeniesie masowanie ciała ciepłą szczotką czy kostkami lodu.
 
Pielęgnacja biustu w domu
 
Z dostępnych w sklepach kosmetyków warto wybrać te na bazie witaminy E, która nazywana jest witaminą młodości. Dobre efekty przynoszą także kompresy na bazie oliwki (może być nawet ta dziecięca). Natłuszczają one naskórek i zapobiegają utracie wody. Bardzo ważne jest również stosowanie kremów przeciw rozstępom.
Nie zapominajmy także o ćwiczeniach. Wygląd skóry na biuście w głównej mierze zależy od mięśni je podtrzymujących, dlatego szczególnie polecane jest pływanie.
 

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze