Przybory do paznokci

Jeśli nie masz czasu na zabieg wykonany u manicurzystki, głowa do góry! Możesz przecież zadbać o swoje paznokcie w domowym zaciszu. Jedyne co potrzebujesz to odpowiednie akcesoria do manicure, które krok po kroku pozwolą Ci uzyskać efekt podobny do tego z salonu kosmetycznego.

Preparat do usuwania skórek –w drogeriach dostępne są produkty, które zmiękczają skórki, tak aby łatwo było je usunąć z płytki. Jeśli jednak zapomniałaś o zakupie takiego specyfiku możesz w zamian wypróbować moczenia dłoni w wodzie z mydłem, które działa bardzo podobnie. Do wody warto dodać także kilka kropel soku z cytryny, co rozjaśni drobne przebarwienia. Kiedy skórki będą już miękkie, delikatnie usuń je drewnianym patyczkiem.
 
Pilnik szklany –za jego pomocą nadasz paznokciom ładny kształt. Ten rodzaj pilnika jest najbezpieczniejszy. Nie powoduje „zadziorków” i jest bardzo precyzyjny. Pamiętaj: paznokcie piłujemy zawsze w jednym kierunku.
 
Polerka –wygładzanie powierzchni płytki powinno kończyć zabiegi przygotowujące paznokcie do nałożenia lakieru. Dzięki temu manicure utrzyma się dłużej i nie będzie odpryskiwał. Taka czynność nie powinna jednak byt częsta, bo takie ścieranie kolejnych warstw płytki powoduje, że paznokcie mogą się osłabić. Bardzo ważna jest też kolejność. Polerki dostępne w sklepach są oznaczone liczbami (zwykle od 1 do 4), aby ułatwić prawidłowe przeprowadzenie polerowania.
 

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze