Fryzura grzybek

Taki typ retro — fryzury może nam odejmować lat lub wręcz przeciwnie, sprawiać, że będziemy wyglądać starzej. Czym się zatem kierować podejmując decyzję o ścięciu włosów "na grzybka". Oto kilka cennych wskazówek, do których warto się stosować w kwestii doboru tego typu uczesania.

Twarz podłużna
Taka fryzura optycznie zaokrągla zbyt szczupłą twarz. Dodaje jej także kobiecości i młodzieńczego uroku.
Twarz trójkątna
Aby optycznie skrócić twarz lub zakamuflować wysokie czoło można pokusić się także w tym typie fryzury o pozostawienie grzywki, która przywróci proporcje i sprawi, że będziemy wyglądać młodo.
 
Twarz kwadratowa
Ten typ fryzury nie jest polecany osobom o twarzy kwadratowej. Strzyżenie na długość "do ucha" jeszcze bardziej uwydatnia kanciaste rysy, a do tego nadaje surowy, zbyt poważny wygląd.
Twarz okrągła
Posiadaczkom twarzy okrągłej nie jest polecane ścięcie włosów na równej długości. Warto w trakcie strzyżenia zostawić na przodzie spadające na boki, nieco dłuższe pasma, które będą tuszować wydatne policzki i wysubtelniać rysy.
Warto wiedzieć, że taki typ fryzury jest idealny dla kobiet o włosach cienkich. Dodaje czuprynie objętości, a do tego nie wymaga układania, więc kwestię codziennej stylizacji mamy "z głowy".
Jak Wam się podoba taka fryzura damska?

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także: