Odmiany jabłek

Tych owoców nie sposób sobie odmówić. Sprawdzają się w każdej postaci, niezależnie od tego, czy robimy pyszną szarlotkę, dodajemy jako nadzienie do naleśników w postaci smakowitego musu, czy też zapiekamy w piekarniku z aromatycznymi przyprawami. Szereg zastosowań jest naprawdę pokaźny. Co ciekawe, ich odmian jest ponad 40! A czy znasz najpopularniejsze rodzaje jabłek?Gatunki jabłek

Antonówka – owoce nie są zbyt smaczne, dlatego zdecydowanie lepiej nadają się użyte do przetworów lub jako składnik ciast. Dojrzewają pod koniec września. Mają najwięcej witaminy C.
Papierówka – małe, zielone jabłka, kiedy dojrzeją, nabierają bladożółtego odcienia i cechują się słodkim smakiem. Skórka nie ma rumieńca. To odmiana deserowa. Jej miąższ jest delikatny, soczysty i lekko kwaskowaty. Osiągają dojrzałość pod koniec listopada.
 
Malinówka– wyróżniają się malinowym smakiem, a owoce mają nieco podłużny kształt. Skórka tego rodzaju jabłek jest cienka i błyszcząca, a miąższ jest kruchy o nieco zaróżowionym kolorze.
Jabłka – właściwości
Jabłka są cennym źródłem błonnika, a więc korzystnie wpływają na naszą przemianę materii, usuwając resztki pokarmowe i zwalczając wolne rodniki. Posiadają żelazo i potas oraz witaminę C i P, a także przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu. Uszczelniają naczynia krwionośne i wzmacniają dziąsła.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze