Sałatka meksykańska z kurczakiem

Z założenia powinna być nieco ostra i bogata kolorystycznie. To właśnie wyróżnia ją na tle innych pożywnych mieszanek warzyw. Jak skomponować taką sałatkę? I w zestawieniu z jakimi dodatkami będzie smakować najlepiej? Nie masz pomysłu na szybki obiad? Zapraszam do wykonania sałatki meksykańskiej.

Do jej przygotowania użyjemy:
 - czerwoną fasolkę,
 - żółtą paprykę,
 - kawałki pieczonego kurczaka,
 - kukurydzę z puszki,
 - zielony groszek,
 - ser żółty,
 - czerwoną cebulę,
 - oliwę z oliwek,
 - oregano, bazylię,
 - sól i pieprz.
Cebulkę można lekko zeszklić na patelni, a pomidory i paprykę drobno poszatkować. Następnie dodajemy do całości odsączoną wcześniej fasolę, groszek zielony oraz kukurydzę. Na koniec składniki mieszamy ze startym serem żółtym i dodajemy kawałki pieczonego kurczaka. Aby sałatka nie była zbyt sucha, należy ją nieco skropić oliwą z oliwek. Na deser zostaje tylko doprawienie dania solą, pieprzem oraz bazylią i oregano.
Taka sałatka meksykańska będzie świetnie smakować jako farsz do tortilli lub po prostu podana z ciemnym pieczywem i masłem. Można ją także połączyć z majonezem, nadając tym samym bardziej subtelny smak… i licząc się jednocześnie z tym, że znacząco zwiększy ona swoją wartość kaloryczną.
Smacznego!

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze