Właściwości banana

Ten afrykański przysmak zadomowił się w naszej kuchni na dobre. Przyrządzamy na jego bazie pyszne słodkie naleśniki z czekoladą, dodajemy do deserów, shake'ów czy nawet podkreślamy smak mięsa! Jakie działanie ma egzotyczny owoc?

Banany – witaminy
Jeden banan posiada około 90 kcal, jednak moc witamin w nim drzemiąca jest nieoceniona. Przede wszystkim dostarcza błonnika, czyli składnika, który w naszej diecie jest niezbędny do prawidłowej pracy przewodu pokarmowego. Poza tym posiada takie witaminy, jak A, E, C czy B, a także jest źródłem cynku, manganu, potasu i miedzi. Nie bez znaczenia jest także zawartość beta-karotenu.
Banany a dieta
Banan spożywany w odpowiednich proporcjach nie powoduje tycia, a do tego jest owocem, który na długo pozostawia przyjemne uczucie sytości w żołądku. Z innych dobroczynnych właściwości można wymienić także to, że obniża poziom cholesterolu oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Podobno banany wpływają także na poprawę nastroju. Osoby otyłe powinny wystrzegać się jednak tych suszonych, które mają wysoką kaloryczność.
Przy zakupie warto zwrócić uwagę na czarne plamki na skórce. Ponoć świadczy to nie tylko o ich dojrzałości, ale także i lepszym smaku.

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze