Twarz prostokątna

To, że się między sobą różnimy nieraz w bardzo dużym stopniu nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem, bo właśnie w tej różnorodności kryje się cały urok. Jednakże kiedy pojawi się jakiś wiodący trend, zupełnie zapominamy o tym, że nie zawsze to, co pasuje danej modelce albo też naszej koleżance, będzie dla nas choć odrobinę korzystne. Z tego powodu niezwykle ważne jest poznanie własnych warunków fizycznych uwzględniających nie tylko wady, lecz także zalety. To właśnie uświadomienie sobie, w czym będziemy się dobrze prezentowały jest kluczem do tego, by czuć się dobrze. Nie ma sylwetek czy typów urody idealnych. Każda z nas w niektórych stylizacjach wygląda bardziej lub mniej korzystnie. Jedną z kategorii, którą warto wziąć pod uwagę, wykonując makijaż na dzień albo decydując się na nową fryzurę, jest kształt twarzy. Jednym z jego typów jest twarz prostokątna. Czytając poniższy artykuł, dowiesz się o niej znacznie więcej, a także poznasz fryzury pasujące do tego typu kształtu twarzy.

Prostokątna twarz

Skąd masz wiedzieć, że posiadasz prostokątną twarz? Jeżeli przeglądając się w lusterku, nie jesteś pewna, jakikształt twarzy widzisz, wystarczy, że obrysujesz jej obwód szminką na lustrze. Następnie odsuń się o kilka kroków i postaraj się określić, czy twoja buzia przypomina koło, kwadrat, trójkąt, owal czy w końcu prostokąt. Twarz przypominająca prostokąt jest czymś pośrednim między twarzą kwadratową a owalną. Na całej swojej długości posiada bowiem mniej więcej taką samą szerokość. Bardzo często kobiety ją posiadające mają prostą linię włosów i dość wysokie czoło, choć może być wiele odstępstw od tych wskaźników. Zwykle prostokątna twarz kojarzy się nam z dość ostrymi rysami twarzy. Z tego też powodu głównym założeniem makijaży dla twarzy prostokątnej będzie złagodzenie jej i nadanie kształtu najbardziej zbliżonego do ideału, a więc owalu. Najlepszym pomysłem na modelowanie tego typu twarzy jest bawienie się dwoma odcieniami pudru – jednym o ton jaśniejszym i jednym o ton ciemniejszym od naszego naturalnego koloru skóry. Otóż jasny puder nakładamy na okolice kości policzkowych, aby ciemniejszy zaaplikować na brodę, czoło i nos. Wówczas sprawimy, że nasza twarz się skróci i odrobinę poszerzy. W jaki sposób dobrać fryzurę do twarzy prostokątnej?

Fryzury do prostokątnej twarzy

Posiadanie twarzy prostokątnej wcale nie jest wyrokiem dotyczącym tego, jaką przez całe życie musimy nosić fryzurę, by wyglądać dobrze. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach dotyczących dobierania fryzur do prostokątnej twarzy. Przede wszystkim musimy zapomnieć o uczesaniach opierających się na prostych niecieniowanych włosach, a także ostrych asymetrycznych cięciach. Takie postępowanie sprawi, że ostre rysy twarzy nie zostaną jeszcze bardziej uwydatnione, a złagodnieją. Jeżeli posiadasz prostokątną twarz, nie powinnaś także decydować się na uczesania typu irokez, które nadają objętość fryzurze tylko na górze, co powoduje, że nasza twarz optycznie staje się jeszcze dłuższa. Fryzura do prostokątnej twarzy najlepiej sprawdza się, gdy jest średniej długości.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także: