Podkład, ale jaki? Jak go dobrać?

Podkład jest tym kosmetykiem, który nakładasz na twarz codziennie, warto więc zainwestować pieniądze na podkład rozsądnie i przesadnie nie oszczędzać. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę jaki rodzaj podkładu najbardziej nam odpowiada. Czy jest to podkład w płynie, w sztyfcie, czy może w kremie?

Płynne podkłady są idealne dla każdego rodzaju skóry, oprócz skóry suchej. W przypadku tłustej cery, należy po prostu szukać podkładu wolnego od tłuszczów.
Podkłady w kremach są cięższe, bogatsze w związki nawilżające i odżywiające skórę, dlatego są świetne do skóry suchej i dojrzałej.

Podkłady w sztyftach są najstarszym rodzajem podkładów. Ich historia sięga wczesnych lat Hollywood. Sprawdzają się idealnie dla skóry, która ma dużo przebarwień i wad.
Po drugie należy dobrać odpowiedni kolor do swojej cery. Jak to zrobić? W sklepie przetestuj podkład na wewnętrznej stronie przedramienia. Tam nie dociera zazwyczaj słońce i skóra ma odcień najbardziej zbliżony od koloru skóry na szyi. Podkład powinien być idealnie dopasowany do koloru skóry szyi, nie twarzy!
Wsmaruj lekko trochę kosmetyku w przedramię i odczekaj przynajmniej minutę – tyle czasu potrzebuje kosmetyk, aby wchłonąć się w naskórek i uzyskać swój oryginalny kolor. Podejdź do naturalnego światła i sprawdź czy kolor zlał się całkiem z kolorem Twojej skóry. Jeśli tak, możesz kupować ten podkład.
Kiedy masz już podkład, pamiętaj aby nakładać go na twarz delikatnymi ruchami (specjalną gąbeczką do nakładania podkładów albo dłonią) w dół – w ten sposób nie stawia oporu włoskom na twarzy i jest optymalnie rozprowadzony.

Ada Sagała

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze