Badminton - łatwa, przyjemna i zdrowa forma ruchu

Badminton to jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularna gra. Dzisiaj już nieco zapomniana. Warto do niej wrócić. Nie tylko uczy rywalizacji, ale można w nią zaangażować całą rodzinę. W badmintona można grać we dwie lub w cztery osoby. Gra jest rozgrywana na punkty i polega na przebijaniu lotki za pomocą rakiet. Godzina gry to strata 400-stu kalorii.
To wbrew pozorom bardzo stara gra. Już w pozostałościach dawnej cywilizacji azteckiej i chińskiejspotyka się rysunki, przedstawiające grę przypominającą badminton. Nazwa pochodzi od angielskiej posiadłości VIII księcia Beaufort znajdującej się w hrabstwie Gloucestershirektóra nazywała się właśnie Badminton. To tam około 1870 r. odbył się pierwszy pokaz gry. Podbijano rakietą lotkę wykonananą z korka i piór. Po kilku latach przyjęto jednolity zbiór przepisów gry, w których do dnia dzisiejszego niezmienne pozostały długość i szerokość boiska. W rzeczywistości były to wymiary salonu, w którym odbył się pierwszy pokaz. Z biegiem czasu gra stawała się coraz bardziej popularna. Zyskała sympatię nie tylko w gronie amatorów, lecz także i profesjonalistów. Od 1988 r. badminton jest dyscypliną olimpijską.

Badminton to nie tylko sport dla sporowców, to przede wszystkim przyjemna i niedroga forma aktywności fizycznej. Polecana szczególnie latem i na świeżym powietrzu. Cena rakiet to około 30–40 zł oraz 25 zł za zestaw lotek. Grając w badmintona poprawiamy sprawność fizyczną, przeciwdziałamy skrzywieniom kręgosłupa i tracimy zbędne kilogramy. Gra nie wymaga szczególnych umiejętności, każda z nas może spróbować.

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze