Rozebrane fotki czynią z mężczyzn seksistów?

Mężczyźni oglądający fotki rozebranych dziewczyn widzą w nich niewiele więcej, jak tylko przedmiot pożądania. Kobieta na fotografii nie kojarzy im się z osobą, która czuje, myśli i rozumie. Naukowcy z uniwersytetu Princeton (Wielka Brytania) postanowili zbadać, jak zachowuje się mózg mężczyzn oglądających zdjęcia pań, które niewiele mają zakryte.

W większości sytuacji część męskiego mózgu odpowiedzialna za uczucia, empatię, szacunek i rozumienie drugiej osoby podczas patrzenia na seksowne, roznegliżowane kociaki się wyłącza. Mężczyźni biorący udział w doświadczeniu zostali również poproszeni o wypełnienie testu, na podstawie którego oszacowano, jakie mają na co dzień podejście do kobiety. U tych panów, którzy w teście wykazali się raczej przedmiotowym traktowaniem niewiast podczas pokazywania rozebranych zdjęć, stwierdzono całkowite wyłączenie uczuć odpowiedzialnych za empatię i nasilenie się postawy traktowania kobiety jak przedmiot. Naukowcy obawiają się, że ci dżentelmeni również w życiu codziennym raczej nie będą cenili wysoko swoich partnerek czy koleżanek w pracy.

Badania pokazały jeszcze jedną prawidłowość. Mężczyźni wykazujący się w testach szacunkiem do kobiet i brakiem seksistowskich postawpodczas patrzenia na fotki częściej się zwyczajnie podniecali, niż szufladkowali kobietę do kategorii rzeczy.

Źródło: JejZdrowie.pl

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także: