Nerwobóle - jak sobie z nimi radzić?

Nagły ostry ból, przeszywa jak strzała, znika. Nie trzeba tego bagatelizować. Nerwoból pojawia się wtedy, gdy coś złego dzieje się z nerwem. Najczęściej powodem jest infekcja lub choroba uszkadzająca nerwy obwodowe, czyli te, które odchodzą od rdzenia kręgowego. Częste nerwobóle zwiastują poważne schorzenia, dlatego, gdy masz ten problem, udaj się do neurologa.

Strzyka w krzyżu Ból odczuwasz w dolnej części pleców, po czym przenosi się w dół w okolice narządów płciowych. To prawdopodobnie nerwoból lędźwiowy, zwany też lumbago. Z reguły tak objawia się tzw. wypadnięcie dysku, czyli przesunięcie krążka międzykręgowego w kręgosłupie. Dzieje się tak najczęściej, gdy coś dźwigniesz, albo gwałtownie się schylisz. Przesunięty krążek uciska nerw, co powoduje silny ból, często uniemożliwiający chodzenie. Rada dla ciebie Łykaj leki przeciwbólowe i witaminy B6 oraz B12 (normalizują funkcje nerwowe), leż na twardym materacu i pod ciepłą kołdrą. Gdy ból nieco się zmniejszy, postaraj się regularnie ćwiczyć (poproś rehabilitanta o zestaw ćwiczeń dla ciebie) Drętwieją pośladki Nieznośny ból w okolicy krzyżowej, któremu towarzyszy mrowienie lub drętwienie w obrębie pośladków i nóg może być zwiastunem tzw. rwy kulszowej (czyli ischias). Powodem jest najczęściej ucisk na korzenie nerwowe (tzw. korzonki) lub ich uszkodzenie, np. na skutek stanu zapalnego. Rada dla ciebie Śpij na twardym materacu, łykaj witaminy z grupy B. Dokuczliwe nerwobóle złagodzą: ćwiczenia rozciągające, masaż i akupunktura. Kłuje policzek Przeszywa i obejmuje połowę twarzy, od oka po dolną szczękę. To nerwoból nerwu trójdzielnego. Jego przyczyną jest często, tzw. zawianie (np. po wiosennym myciu okien). Rada dla ciebie Trzymaj w cieple bolący policzek, weź środki przeciwbólowe. Wybierz się do lekarza, być może będzie potrzebny silniejszy środek przeciwzapalny.

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!