Wyprawka do przedszkola

Za kilka dni Twój maluch ruszy na podbój przedszkola. To rewolucyjna zmiana zarówno dla niego, jak i dla Ciebie. Co dziecko powinno zabrać ze sobą, aby było mu łatwiej.

Okazuje się, że wyprawkato nie tylko ważny temat dla rodziców pierwszoklasistów. Już kilka lat wcześniej rodzice i ich dzieci zmuszeni są do żmudnych przygotowań pomocy naukowych, strojów i potrzebnych rzeczy. Jeśli zabierzemy się za to odpowiednio wcześniej i odpowiednio włączymy w przygotowania dzieci stresu będzie mniej.Ponadto dziecko, przeszły przedszkolak z większą odwagą ruszy na podbój tego, co nieznane.

Dlatego odpowiednio wcześniej dowiedzmy się, co będzie potrzebować nasze dziecko. Wiele przedszkoli dużo wcześniej wywiesza informacje lub poświęca czas na przekazanie informacji w czasie zebrań. Jeśli jednak, dziś, kilka dni przed początkiem roku przedszkolnego, jeszcze nie wiemy, czego potrzebuje naszego dziecko, szybko poszukajmy takich informacji.Warto wybrać się na wspólne zakupy razem z dzieckiem. Niech samo spróbuje wybrać kapcie, szczoteczkę, strój do gimnastyki. Wspólnie podpiszcie te rzeczy imieniem i nazwiskiem. Wszystkie te czynności będą doskonałym wprowadzeniem w świat przedszkola.

Na koniec lista, dość uniwersalna, potrzebnych przyborów:kapcie na gumowanej (antypoślizgowej) podeszwie – najlepiej zapinane na rzepy, kurtka odpowiednia do warunków atmosferycznych na zewnątrz, w podpisanym woreczku komplet ubrań na przebranie, strój na gimnastykę – luźna koszulka i spodenki bez zamka + antypoślizgowe skarpetki (najlepiej w woreczku), podpisaną szczoteczkę do zębów i kubeczek oraz szczotkę do włosów (jeśli potrzebna), w przypadku spania dziecka po południu podpisaną poszewkę na kołderkę i poduszeczkę oraz piżamkę. Sugeruję też śliniaczek — najlepsze są zmywalne np z Ikea.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze