Jak usunąć rozstępy?

Wiele kobiet próbuje walczyć z rozstępami, często bezskutecznie. Chyba nie ma na świecie kobiety, która byłaby zadowolona z istnienia czerwonych pręg. Zła wiadomość jest taka, że bardzo ciężko je zlikwidować. Dobra – 90 proc. kobiet boryka się z tym problemem.Co zrobić z rozstępami?

Być może to mało pocieszające, jednak rozstępy ma praktycznie każda z nas. Pojawiają się wtedy, gdy nasza skóra musi się bardzo szybko rozciągnąć. Dlatego też większość kobiet po ciąży lub przy dużych wahaniach wagi musi walczyć z nieestetycznymi pręgami na ciele. Zdecydowanie więc lepiej jest zapobiegać rozstępom, niż z nimi walczyć jak już się pojawią. Konieczna jest więc odpowiednia dieta oraz regularne ćwiczenia, które pozwolą zachować jędrność skóry i zapobiegną zarówno spadkom jak i wzrostom wagi.
Jednak co w przypadku, gdy rozstępy już się pojawią? Nie da się ich niestety całkowicie usunąć domowymi sposobami. Warto pamiętać, by starać się je niwelować jeszcze, gdy są czerwone – wtedy jest największa szansa na całkowite pozbycie się niechcianych pręg. Warto stosować kremy i masaż, wtedy będą mniej widoczne.

Kilka sposobów na usunięcie lub zmniejszenie rozstępów:

  • Pozwól sobie na regularny masaż miejsc, na których występują rozstępy (wykonuj go najlepiej kilka razy w tygodniu). Smaruj miejsca z pręgami specjalnie przygotowanym olejkiem: mieszanką olejków lawendowego, rumianku i 15 ml olejku z avocado.  
  • Cynk wpływa na zmniejszenie się rozstępów. Staraj się więc spożywać go jak najwięcej. Dodaj więc do swojej diety nasiona oraz orzechy. Zmniejszeniu rozstępów sprzyja także wątróbka, zielone warzywa i pomidory.  
  • Aktywność fizyczna to podstawa. Ćwiczenia ujędrniają skórę i pozwalają zachować nam stałą wagę. Ponadto, jeśli masz świeże rozstępy, ćwiczenia pozwolą szybciej się z nimi uporać. Staraj się uprawiać sport minimum cztery godziny w tygodniu.  
  • Nawilżaj swoją skórę. Stosuj również kremy na rozstępy. Nie usuwają one całkowicie pręg, jednak mogą okazać się skuteczne podczas ich zmniejszania. Pamiętaj jednak, że sam krem to nie wszystko. Aby widzieć poprawę, musisz stosować wszystkie sposoby naraz: dieta, masaże, ćwiczenia oraz kremy dadzą najlepsze efekty.

Rozstępy można usunąć także laserowo. To jednak dość kosztowny zabieg, a i tak nie mamy pewności, czy pręgi nie wrócą. Laser to jednak najskuteczniejsza metoda zwalczania rozstępów – odmładza skórę, niweluje jej defekty, laser pobudza także skórę do regeneracji. Rozstępy można także leczyć farmakologicznie. Popularnymi metodami są również peeling chemiczny oraz mezoterapia, polegająca na specjalnym odżywianiu skóry, by ta regenerowała kolagen.

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także: